
Den Haag maakt zich op voor de NAVO-top, en dat gaat niet ongemerkt voorbij.Terwijl wereldleiders zich voorbereiden op speeches, handdrukken en fotomomentjes, sluiten complete stadsdelen af, verliezen ondernemers inkomsten en draait de belastingbetaler op voor de rekening. Een miljoenenproductie voor de veiligheid van de machtigen, terwijl de gewone Nederlander zich door het lint vouwt voor een tank benzine en een kilo kip. Wat levert zo'n top ons eigenlijk op, behalve overlast en een lege portemonnee?
Politiebudget sky high, ondernemers op een droge borrel getrakteerd
De NAVO-top komt naar Den Haag, en dat zullen we weten ook. Het internationale elitecircus strijkt eind juni neer in onze hofstad, compleet met afgezette straten, no-fly zones, sluipschutters op daken en militairen in de duinen. En wie betaalt dat allemaal? Juist. Jij.
Een militaire megaproductie met open eindbudget, betaald uit de staatsruif waar de gemiddelde burger tegenwoordig nog net een boterham uit krijgt.
Den Haag op slot, horeca de sjaak
Voor burgers en ondernemers in Den Haag betekent de top vooral: opzouten, en bedankt. De binnenstad en kust worden voor een groot deel afgesloten. Horecaondernemers kunnen fluiten naar hun omzet, maar kregen wél iets terug:
Een netwerkborrel met wat slappe wijn, een bitterbal en een briefje: “Succes ermee.”
Geen cent compensatie, terwijl veel zaken dagen dicht moeten of nauwelijks bereikbaar zijn.
De vergelijking met Groningen is snel gemaakt: daar stort je huis in door gaswinning en krijg je een folder met tips over hoe je positief blijft denken. In Den Haag verlies je dagen aan inkomsten door een NAVO-top en krijgt je zaak een halve fles goedkope witte wijn. Nederland in een notendop.
Politie-inzet in de hofstad – maar wat gebeurt er elders?
Begrijpelijk dat je bij een event met alle militaire en politieke kopstukken van het westelijk halfrond even flink inzet op veiligheid. Zeker gezien alle spaningen in de wereld en na die recente avond in Scheveningen, waarbij honderden jongeren de boel kort en klein sloegen en agenten werden aangevallen als het Mario Kart was.
Maar… betekent dat ook minder politie-inzet in de rest van het land? Terwijl in Amsterdam een gemeente auto op koningsdag al reden was voor een straatrel, en vorige week Scheveningen nog werd afgebroken vanwege het mooie weer.
worden straks alle busjes en ME’ers naar het Binnenhof gestuurd. Je zal maar net op dat moment beroofd worden in Drenthe. “Sorry meneer, we zijn bezig met het beschermen van Jens Stoltenberg z’n broodje kroket.”
Waarom niet gewoon de NAVO-top op Texel?
Even serieus: wie bedenkt het om dit soort conferenties midden in een drukke stad te houden?
Het verkeer in Den Haag is al geen pretje op dinsdagmiddag, laat staan als Biden, Rutte, Trudeau en een dozijn generaals met vier sterren ieder 18 pantserwagens meenemen.
Waarom niet gewoon op Texel?
Geen verkeer. Alles omheind in 20 minuten. Zeehonden als beveiliging. En als er wat misgaat: één boot, en weg zijn ze.
Goedkoper, overzichtelijker en het eiland kan eindelijk wat doen met die toeristenbelasting.
NAVO-top in Den Haag is miljoenen voor een paar handshakes en droge speeches, terwijl de rest van ons met een omweg van 40 minuten naar de Appie moet voor een pak halfvolle melk van €3,29. Ondernemers krijgen als dank voor dichte zaken een lauwe bitterbal en een briefje ‘succes met failliet gaan’. Dit is geen veiligheidstop, dit is een live uitzending van ‘de elite neukt het volk weer’.
Precies! Dit afschuwelijke kabinet en die misselijkmakende Schoof willen liever met 600 ME-busjes en 12 helikopters midden door een stad waar je normaal al 4 uur doet over een rotonde. Ik zou toch zo graag willen dat zoiets als in Scheveningen nou eens in de Tweede Kamer gaat gebeuren, misschien dat ze dan eens wakker worden geschudt
Mij interesseert het geen fuck waar ze het houden, als ik me maar kan laven aan de beste wijn, dure kaviaar en een highclass escort die aan mijn tenen sabbelt en met haar middelvinger ritmisch mijn kont vingert.
Met zijn bedoel je? Mark is een bruinwerker,het enigste haar bij hem is wat er op zijn opgerekte anjer zit.
NAVO-top komt met wokbunker deluxe, en burger mag weer tsjing tsjang ping betalen – danku, keizer Rutte! Grote elite blij, kleine man kapot. Wok je moer!
Als Thierry over een aantal jaar president is kunnen we dit soort besprekingen wat mij betreft gewoon op de boerderij van eerlijk eten houden. Jij regelt vlees? Ik neem Vodka mee.
Amice Mark Rutte mag zich nu rekenen tot de creme de la creme van rijke H𝚘mo-mannen. Wij gaan binnenkort naar zijn weelderige (en gayerige) villa om onszelf annnaal te verwennen samen met amice Mark. Wie er nog meer van de partij is, is geheim! Wel heb ik gehoord van onze vrinden bij de AIVD dat ene Robert van plan is te infiltreren. Mocht dit gebeuren, dan schromen wij niet om zijn reet kapot te maken met onze harde vleesstaven. Dit wordt heerlijk!!
Mark Rutte is een in-en-in slecht mensen en verdient de deaudstraf nav zijn handelen tijdens de corona'crisis'. Het is een schande dat hij de SG van de NAVO is.
Ik ben benieuwd hoeveel wereldleiders hier een grote boodschap doen of dat ze het bewaren voor in het hotel
Oh, nou weet ik eindelijk waar mijn betaalde inkomstenbelasting, energiebelasting, wegenbelasting, btw, gemeentebelasting, accijns, etc etc aan besteed wordt. Rotte Rutte s wereldje.
Als we 80 jaar terug niet verslagen waren hadden deze problemen niet gehad
Nou hopen dat op het laatste moment Trump afzegt en dat er dan ergens een bommetje vandaan valt op die hele kliek in Den Haag. Dan zijn we in 1 klap van al die oorlogsophitsers af. Dan zijn we in 1 keer van heel wat kwaad af.......
NAVO-top? Fantastisch. Nog meer champagne, nog meer handshakes met psychopaten en als de camera’s weg zijn: voeten op tafel, poeder op het porselein en een Bulgaarse escort die m’n geweten sust terwijl ik in m’n eentje de staatsschuld verdubbel.
Genoeg schpen hier op Texel, dus die paar domme navo-schapen kunnen er wel voorgoed bij. Mheeemheeee
Ik en mijn broeders zijn ook gek op schaapie
De 'man' die Nederland heeft gesloopt en hier rijkelijk voor is beloond.
Weet je wat ik denk?
Geen idee.
Aan een reet die uitbarst met kak als een vulkaan?
Mark Rutte,de grootste landverrader uit de Nederlandse geschiedenis.bizar dat hij nog vrij rond loopt.